logo eNewsroom
Zbigniew Jagiełło
menedżer, strateg, innowator
enewsroom.pl
Bezpośredni link do filmu
Kliknij, aby skopiować do schowka.

Demokracja to największa wartość Unii Europejskiej

Nowoczesne środki przekazu są używane przez negatywną propagandę ze strony Rosji. To powoduje osłabienie potrzeby wspierania Ukrainy oraz wspierania cywilizacji zachodniej. Demokracja często przeżywa różne kryzysy – i obecnie trwa właśnie taki trudny moment. Jednak demokracja od kilku tysięcy lat jest poszukiwana i wspierana przez mądrych ludzi. Takie wartości reprezentuje Unia Europejska – czyli możliwości wyboru różnych opcji. Warto walczyć o demokrację, abyśmy mogli także za 4 lata czy za 8 lat dokonywać wolnych wyborów.

– Unia Europejska jest elementem cywilizacji zachodniej, do której aspirowaliśmy, w której już jesteśmy. Jednak obecnie przeżywamy kryzys tożsamościowy – związany z tym, że rozpoczęła się wojna przeciw cywilizacji zachodniej – powiedział serwisowi eNewsroom.pl Zbigniew Jagiełło, menedżer, strateg, innowator. – Cywilizacja stepów mongolskich, z której pochodzi Rosja, cały czas chce być na wojnie i tę wojnę prowadzi różnymi środkami. Od wojny propagandowej, żeby nas osłabić, zdemobilizować, poróżnić. A więc jesteśmy znowu na obrzeżach cywilizacji. Mówię znowu, bo rok 1920 – czyli wojna polsko-bolszewiska – to była wojna cywilizacji. Teraz znowu na tej wojnie się znajdujemy. Jesteśmy wspierani przez bohaterski naród ukraiński, który też chce być w cywilizacji zachodniej. On oczywiście ma dużo większe wyzwania tożsamościowe związane z cywilizacją zachodnią. Natomiast ofiary, które ponosił i ponosi, są walką o całą cywilizację zachodnią. Polska poniosła takie ofiary właśnie w 1920 roku. Ale uważam, że Unia Europejska i Europa obronią się przed rozpadem demokracji – prognozuje Zbigniew Jagiełło.

REKLAMA
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij