logo eNewsroom
Monika Malinowska-Olszowy
prodziekan do spraw kształcenia na WTMiWT Politechniki Łódzkiej
enewsroom.pl
Bezpośredni link do filmu
Kliknij, aby skopiować do schowka.

Nowy trend w przemyśle odzieżowym – Smart Textiles

Na terenie dawnego królestwa przemysłu włókienniczego, czyli na Łódzkiej Politechnice, działa jedyny w Polsce wydział dedykowany technologii materiałów i wzornictwu tekstyliów. Dzięki nowoczesnej ścieżce edukacyjnej, młodej kadrze i dobremu zapleczu maszynowemu, wydział kształci na każdym roku około setkę przyszłych specjalistów branży tekstylnej. Pracownicy naukowi wydziału podkreślają, że kondycja Politechniki Łódzkiej, jej rozpoznawalność i poziom działania przekładają się bezpośrednio na kondycję polskiego przemysłu tekstylnego i odzieżowego.

 

– Kondycja Politechniki Łódzkiej jest bardzo dobra, jednak zależy ona w dużym stopniu od kondycji szkolnictwa zawodowego w Polsce. W tym kontekście jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Przede wszystkim trzeba podnieść jakość kształcenia na poziomie średnim. Stworzyć bardziej profesjonalne klasy, aby kontynuować tę naukę na uczelni wyższej – powiedziała serwisowi eNewsroom dr Monika Malinowska-Olszowy, prodziekan do spraw kształcenia na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. – Przemysł włókienniczy i tekstylno-odzieżowy cały czas mocno się rozwija – pozostaje przemysłem kreatywnym. Jednym z elementów przemysłu włókienniczego, który przekształca go z tradycyjnego w nowoczesny, jest projekt Smart Textiles. To tkaniny i tekstylia, które będą umiały wyczuć i dostosować się do zmian w swoim otoczeniu. Udział w tym projekcie podwyższa prestiż uczelni – wyjaśnia Malinowska-Olszowy.

REKLAMA
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij